Hakkımızda

Kimyapsan ilk fabrikasını 1951 yılında Alibeyköy’de kurmuştur. Faaliyetleri arasında Araştırma-Geliştirme (AR-GE), müşterilerine yeni ve güncel teknoloji kullanımıyla kaliteli ürün sunma, ve satış sonrası hizmet bulunmaktadır. Ürün portföyü, su bazlı, solvent bazlı ve Hotmelt yapıştırıcılardır. Hizmet verdiği sektörlerin bazıları otomotiv, ayakkabı, yatak, döşeme ve mobilya olarak sıralanabilir.

Kimyapsan, 2015 yılında artan talebi karşılamak üzere, Gebze/Dilovası’nda kurduğu yeni fabrikasına taşınmıştır. Ayrıca var olan ve yeni müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yatırımlarına devam etmektedir.

MİSYON

Yeni ve güncel teknolojilerin kullanımıyla geliştirilen ve üretilen ürünlerin kaliteli olması kadar müşterilerin beklentilerini de karşılaması ve satış sonrası hizmetin sağlanması.

VİZYON

İnovasyon ve yeni iş geliştirmenin sağlandığı ‘Sürekli İyileştirme’ yaklaşımıyla tüm süreçlerde üretimi ve verimliliği arttırarak ulusal ve uluslararası düzeyde rekabeti sağlamak.

NEDEN BİZ ?

Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlarla, sürekli değişimin olduğu bir düzende, müşterilerimize tüm desteğini vermeye hazır enerjik bir ekibe ve işletmeye sahibiz. Yıllarca layık görüldüğümüz ödüllerle doğru yolda olduğumuzu düşünerek, siz müşterilerimize kaliteli ürün ve hizmet verebilmenin gururunu taşıyoruz.

Politika

Faaliyet gösterdiğimiz; Endüstriyel Yapıştırıcı Ürünler Üretimi, Satışı, İhracatı ve İthalatı konusunda Müşteri ve ilgili taraflarımızın memnuniyetini üst seviyede tutmak ve bunu gerçekleştirebilmek için "Politikamızı inceleyebilirsiniz."

Kimyapsan'da Kalite

KİMYAPSAN, 21. yüzyılda ulusal ve uluslararası platformda rekabeti hedefleyen bir Türk şirketi olarak, kendi alanında lider marka olma yolunda belirlediği uygulanabilir ve sürdürülebilir kalite anlayışını hedeflemektedir.

Tam donanımlı üretim tesislerinde, yerli ve yabancı müşterilerine, her zaman mümkün olan en iyi ürün ve hizmeti, en uygun maliyet ve kaliteyle nasıl sunabileceğine dair, araştırma ve geliştirme yapmaktadır.

Yaptığı bu AR-GE çalışmalarında "ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı" gerekliliklerini yerine getirerek tüm çalışanlarıyla birlikte müşterilerine yüksek kaliteli ürün ve hizmet sunmayı amaçlamaktadır.


___________________

___________________

Kimyapsan'da İş Sağlığı ve Güvenliği

Kimyapsan’in iş sağlığı ve güvenliği performansını artırabilmek için öncelikle önem verdiği süreçler şöyledir:

• İş kazalarını ve meslek yüzünden ortaya çıkabilecek hastalıkları önlemek için sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı hazırlamak,
• Tüm çalışanlarına İSG eğitimi vermek ve çalışanların bu konuda bilgi alabilecekleri veya uyarılabilecekleri bir bölüm oluşturmak,
• İyileştirmeleri sürekli kılmak ve sürekli aralıklarla bu süreçleri kontrol etmektir.

Kimyapsan'da Çevre

Kimyapsan, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmanın büyük bir sorumluluk olduğunun bilincindedir.

Bu sebeple temel Kalite Çevre Politikaları arasında şunlar yer almaktadır:

• Doğal kaynakların verimli olarak kullanılmasını sağlamak,
• Tüm faaliyetlerimizin insan ve çevre sağlığına olan etkilerini denetleyerek tespit etmek, kontrol altında tutmak ve sürekli iyileştirme sağlayarak bu unsurları önlemek,
• Çalışanlarımız için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak,
• Başta Avrupa Birliği ROHS direktifleri olmak üzere ilgili tüm yasal mevzuatlara uygun hareket etmek,
• Yürütmekte olduğumuz faaliyetlerden kaynaklanan kimyasal, elektronik ve diğer hurda ve atıkların kontrol altına alınıp ayrıştırılmasını ve bu atıkların geri dönüşüm için ilgili kurumlara teslim edilmesini, geri dönüşümü yok ise yasal yollarla bertaraf edilmesini sağlamak ve atıkları mümkün olduğu kadar azaltmak,
• Önceden belirlediğimiz çevresel hedeflere ilişkin aktivite ve performansımızı periyodik olarak ölçmek,
• Çevre yönetim sistemi uygulamalarının personel ile paylaşılmasını sağlamak ve çevresel hedeflerimize ulaşmak amacıyla çalışanlarımızda çevre bilincinin oluşması ve geliştirilmesi için gerekli faaliyetleri gerçekleştirmek,
• Personelin kendi üzerine düşen rolü en iyi şekilde özümsemesini sağlamaktır.


___________________